Mezisoučet:


Žádné produkty v košíku.

Select Page

Vážený zákazníku,
děkujeme Vám za zakoupení čalouněného výrobku z produktové řady společnosti SILFORM s. r. o.. Životnost čalouněných výrobků závisí na pravidelném a pečlivém zacházení během používání. Chcete-li, aby Vám tento výrobek sloužil k Vaší maximální spokojenosti, je třeba dodržovat následující informace:

POKYNY K UŽÍVÁNÍ A ÚDRŽBĚ ČALOUNĚNÉHO VÝROBKU

1) Nosnost čalouněného nábytku:

– postele jsou určeny k dennímu spaní. Nosnost lůžek je až do 150 kg na lůžko, včetně matrace (záleží na typu lůžka)
– rozkládací sedací soupravy všech šířek mají celkovou nosnost 180 kg pro sezení i ležení, křesla 110 kg na osobu. Jsou určeny k sezení, příležitostnému a některé i ke každodennímu spaní (dle typu soupravy).

2) Čalouněná sedací souprava musí být vždy usazená do vodorovné polohy (na rovné podlaze), aby nedošlo k poškození rozkládacího mechanismu.

3) U čalouněných výrobků, které jsou určeny pro spaní, je vhodné použít „chránič matrace“, který zabrání poničení potahové látky v důsledku pocení. Při manipulaci s chráničem matrace (např. snímání či navlékání) dbejte na to, aby nedošlo k poškození matrace.

4) Matraci, která je součástí rozkládací sedací soupravy, je nutné pravidelně větrat a otáčet. Potah matrace perte několikrát ročně a vždy v souladu se symboly uvedenými na potahové látce.

5) Údržba kovových nebo dřevěných částí spočívá v lehkém otírání prachu suchým čistým hadříkem, bez silného odírání. Nevystavujte tyto části působení agresivních chemikálií.

6) Pravidelnou údržbu čalouněných částí provádějte odstraňováním povrchového prachu a drobných nečistot výhradně vysavačem. Ten používejte při nízkém/středním výkonu opatřeným nástavcem na údržbu čalouněných výrobků.

7) Pokud na nesnímatelném potahu vznikne znečištění (skvrna), bezodkladně skvrnu odstraňte bílým vlhkým hadříkem namydleným neutrálním mýdlem. Dbejte na to, aby čištění probíhalo na povrchu textilie a nedošlo k promáčení. Nepoužívejte prostředky obsahující benzin, trichloretylen, chlór, petrolej a jiné nevhodné prostředky. Hrozí neodstranitelné poškození textilie, popř. i vnitřních vrstev čalounění. Koženku doporučujeme ošetřovat impregnačními prostředky, které jsou k tomu určené. Tyto prostředky prodlužují životnost koženky a chrání ji před ušpiněním (zejména u světlých barev). Podrobný návod na údržbu látek s úpravou Aqaclean (Mystic) najdete na www.aquaclean.com/CZ_cz/jak-cistit-skvrny-z-pohovky.

8) K celkovému vyčištění čalouněných výrobků nikdy nepoužívejte násilné metody a prostředky (např. ostré kartáče, brusné papíry a jiné nevhodné pomůcky), které by mohly nevratně výrobek poškodit.

9) Čalouněný nábytek je určen pouze do interiéru o pokojové teplotě se standardní vlhkostí vzduchu. Není určen do vlhkého prostředí (např. k bazénům).

10) Delší životnosti stálobarevnosti potahové látky a konstrukce je možné dosáhnout umístěním do prostředí bez přímého slunečního světla a chráněním např. žaluziemi, závěsy apod.

11) Čalouněný nábytek chraňte před sálavým teplem a otevřeným ohněm. Hrozní nejen rychlé stárnutí, ale i možnost vzplanutí a následného požáru.

12) Čalouněný nábytek se nesmí přetěžovat nebo nevhodně namáhat, např. skákáním, hmotností více osob než k jaké je výrobek určen, apod.

13) Sezením na područkách, opěradlech a podobným nevhodným používáním může dojít k poškození výrobku, k překlopení osoby a pádu s následkem zranění.

14) Čalouněné výrobky ani matrace nejsou určeny a konstruovány pro pobyt zvířat.

15) Při zavírání mechanismu sedací soupravy musí být ze sedačky odstraněny veškeré lůžkoviny a předměty, které by mohly konstrukci poškodit.